Smocze herbaty Oolong – świetne herbaty odchudzające

Tajemniczo brzmiąca nazwa Oolong pochodzi od słów z języka mandaryńskiego, które oznaczają „herbatę Czarnego Smoka”. Herbaty tego typu są uprawienie głównie w chińskich prowincjach: Fuijan, Guangdong, a także na Tajwanie. Lokalnie opisuje się je jako herbaty niebieskie lub szmaragdowe. Jednak, ze względu na rodzaj odpowiednich liści oraz sposób przygotowania suszu można je przypisać do grupy herbat zielonych bądź czerwonych. Aromat i smak konkretnej kompozycji zależy od wybranego sposobu obróbki herbacianego suszu. Istotny jest czas przeprowadzania zbiorów, proces suszenia oraz skręcania listków. Oolongi są chętnie pijane w Azji, a i w Europie rośnie zainteresowanie nimi. Spoglądając na ich właściwości nie ma się co temu dziwić. Oolongi oddziałują na organizm kompleksowo – wpływają zarówno na wnętrze naszego ciała, jak i na jego wygląd zewnętrzny.

Zdrowa skóra i kości

Zawarte w Oolongach przeciwutleniacze wychwytują wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają proces starzenia się skóry. Co więcej, wyrównują one koloryt cery oraz łagodzą zmiany skórne powstałe w wyniku alergii. Występujące w nich substancje antyalergiczne pomagają w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Dodatkowo, należy odnotować, że osoby, które długofalowo uwzględniają w swojej diecie picie Oolongów, wspomagają gęstość i silną strukturę swoich kości.

Oolong jako herbata na odchudzanie?

Naturalnie! Regularne picie herbat Oolong przyczynia się do spadku poziomu cholesterolu, zmniejszenia stężenia cukru we krwi oraz redukcji obwodów ciała. Badania kliniczne potwierdzają, że znajdujące się w Oolongach polifenole przyspieszają utratę dodatkowych kilogramów oraz zapobiegają odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Jest to rezultatem zmniejszenia wchłania przez organizm glukozy.

Smocze odprężenie

Dla nas jednym z najprzyjemniejszych momentów dnia, jest możliwość delektowania się pyszną herbatą, którą z rozwagą dobieramy! Żyjąc w nieustannym pośpiechu i stresie, potrzebujemy cennych chwil relaksu i odpoczynku. Naturalne związki chemiczne znajdujące się w Oolongach poprawiają nastrój i samopoczucie, tym samym chronią organizm przed poczuciem przemęczenia i niechęcią do podejmowania aktywności.

Gorąco polecamy!!!