Próbujesz schudnąć? Oto wspaniałe herbaty odchudzające!

Wiele z nas próbując schudnąć koncentruje się na zmianie sposobu odżywania oraz zwiększeniu aktywności fizycznej. I bardzo słusznie, ponieważ to właśnie te czynniki w największym stopniu wpływają na wygląd naszej sylwetki! Jednak jest jeszcze jeden ważny element – odpowiednie nawodnienie organizmu. Gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy warto sięgać nie tylko po wodę, która ugasi nasze pragnienie, ale także po herbaciane napary, które dzięki swoim właściwościom mogą wspomóc i usprawnić proces odchudzania.

Zatem jakie herbaty odchudzające wybrać?

Po pierwsze, czerwona herbata – nazywana „mordercą tłuszczu”. Taki przydomek nadano jej nieprzypadkowo! Badania dowodzą, że czerwona herbata, pita regularnie po posiłku, hamuje wchłanianie przez organizm tłuszczu oraz wspomaga pracę układu trawiennego. Dodatkowo wykazuje ona właściwości moczopędne, redukuje obrzęki oraz cellulit wodny. Picie czerwonej herbaty wpływa na organizm pobudzająco, dając więcej energii do ćwiczeń i prowadzenia aktywnego stylu życia!

Po drugie, herbata zielona – jednocześnie pobudza metabolizm i przynosi spokojny nastrój. Picie naparu z zielonej herbaty uspokaja i relaksuje. Uważa się, że pomaga ona zahamować apetyt na słodkie przekąski oraz przezwyciężyć chęć podjadania. Filiżanka tego napoju niweluje uczucie głodu i umożliwia przestrzeganie  dziennego jadłospisu.

Po trzecie, zwróć uwagę na różnorodne ziołowe napary!

Ale jakie dobrać zioła na odchudzanie?

Już spieszymy z podpowiedzią! Aby proces odchudzania nie był monotonny warto sięgać po napary o różnorodnych smakach. Jeśli szukamy orzeźwienia można zaparzyć herbatę z pokrzywy, która nie tylko oczaruje nas swoim aromatem, ale także usprawni pracę układu moczowego.  Zapobiega ona gromadzeniu się nadmiaru wody w organizmie oraz pomaga usuwać z niego zbędne produkty przemiany materii i toksyny. W tym przypadku doskonałą opcją są także mieszanki ziołowe na bazie hibiskusa, który również wykazuje działanie moczopędne i tym sposobem sprzyja oczyszczaniu się organizmu. Czy próbowałyście już tego, umiłowanego przez egipskich faraonów, czerwonego naparu? Jakie są Wasze ulubione herbaciane mieszanki wspomagające odchudzanie? 

Polecamy Mieszanka ziołowa "Orzeźwiająca kąpiel!" z pokrzywą