Smocza herbata Oolong – napój o wielu twarzach

 

Dawno, dawno temu natknęłyśmy się na tajemniczą herbatę Oolong. Zainteresowała nas swoim aromatem, smakiem, jak i pochodzeniem. Okazało się, że jej nazwa wywodzi się z języka mandaryńskiego, gdzie oznacza “herbatę Czarnego Smoka”. Zapach orientalnego naparu uzależniony jest od czasu zbiorów, procesu suszenia oraz skręcania listków. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, że herbata ta od niepamiętnych czasów cieszyła się wielką popularnością wśród mieszkańców Azji, a ostatnio sięga po nią coraz więcej Europejczyków. Nic w tym dziwnego - jej właściwości są niesamowite!

Zdrowa skóra i mocne kości
 

Oolong to bogate źródło przeciwutleniaczy, które opóźniają proces starzenia, wyrównują koloryt skóry, a także łagodzą objawy atopowego zapalenia skóry. Dodatkowo, u osób systematycznie pijących smoczy napar zauważono poprawę gęstości kości, przez co są mniej narażone na osteoporozę czy złamania.

Smocze odchudzanie

Badania kliniczne wykazują, że regularne picie herbaty Oolong przyczynia się do spadku poziomu cholesterolu, zmniejszenia stężenie cukru we krwi oraz redukuje masę ciała. Nic tylko pić!;) Dzięki niesamowitemu naparowi nasz organizm szybciej spala tłuszcz, a my bez problemów mieścimy się w dopasowane sukienki ;)

Relaks w filiżance

Po długim i intensywnym dniu nie ma nic lepszego niż rozłożenie się na fotelu przy ulubionej herbacie. Oolong ma to do siebie, że niweluje zmęczenie, a także swoim niezwykłym smakiem i aromatem poprawia nastrój.