Próbujesz schudnąć? Oto wspaniałe herbaty odchudzające!

 

 

Odchudzanie herbatami

Wiele z nas próbując schudnąć koncentruje się na zmianie sposobu odżywiania, jak i zwiększeniu aktywności fizycznej. I bardzo słusznie! To właśnie te czynniki w największym stopniu wpływają na nasz wygląd. Jednak jest jeszcze jeden ważny element – odpowiednie nawadnianie organizmu. Gdy chcemy zrzucić zbędne kilogramy warto sięgać nie tylko po wodę, ale także po herbaciane napary, które dzięki swoim właściwościom mogą pomóc w procesie odchudzania.


Jakie herbaty odchudzające wybrać?

Czerwona herbata – nazywana „mordercą tłuszczu”. Taki przydomek nadano jej nieprzypadkowo! Badania dowodzą, że czerwona herbata, pita regularnie po posiłku, hamuje wchłanianie przez organizm tłuszczów oraz wspomaga pracę układu trawiennego. Dodatkowo redukuje obrzęki i cellulit wodny. Ponadto, picie czerwonej herbaty dodaje nam dużo enegii, dzięki czemu prowadzenie aktywnego stylu życia nie jest niczym trudnym ;)

Herbata zielona – jednocześnie pobudza metabolizm i relaksuje. Uważa się, że pomaga ona przezwyciężyć chęć podjadania, a to za sprawą tego, że niweluje uczucie głodu.

 

Zioła na odchudzanie?

Już śpieszymy z podpowiedzią! Aby proces odchudzania nie był nudny, warto sięgać po napary o różnorodnych smakach. Jeśli szukamy orzeźwienia, można spróbować herbaty z pokrzywy, która nie tylko oczaruje nas swoim aromatem, ale także usprawni pracę układu moczowego.  Zapobiega ona gromadzeniu się nadmiaru wody w organizmie oraz pomaga usuwać z niego zbędne produkty przemiany materii, jak i toksyny. W tym przypadku doskonałą opcją są także mieszanki ziołowe na bazie hibiskusa, który również wykazuje działanie moczopędne i tym sposobem sprzyja oczyszczaniu się organizmu. Czy próbowałyście już tego, umiłowanego przez egipskich faraonów, czerwonego naparu? Jakie są Wasze ulubione herbaciane mieszanki wspomagające odchudzanie?