Latem często rezygnujemy z herbat, bo jest po prostu za ciepło. Całe to gotowanie wody, zaparzanie, a później czekanie aż wystygnie (bo nie każdy lubi w upały pić ciepłe – choć warto, ale to temat na osoby artykuł). Nie musimy też dorzucać do herbaty lodu, co ją po prostu rozcieńcza.

Świetnym rozwiązaniem jest tzw. „parzenie na zimno”. Najlepiej nadaje się do tego herbata zielona, choć można wykorzystać do tego celu też białą herbatę. W teorii łamiemy podstawową zasadę parzenia herbaty, bo wstawiamy herbatę na długo. Bardzo długo. A konkretnie – całą noc. Jednak nie ma możliwości przeparzenia herbaty, a chemicznie rzecz biorąc, wymiana składników następuje powoli i stopniowo. Napar jest dość mocny i daje rano solidnego „kopa” na start. Poza tym, nie trzeba pamiętać o czasie parzenia, a herbata robi się sama w ciągu nocy. Same plusy.

Najlepiej jest wstawić zieloną herbatę do dzbanka z wodą, potem zostawić na noc w lodówce i rano, idealnie do śniadania, otrzymamy pyszną, zieloną „ice tea”! Wszelkie walory herbat aromatyzowanych przechodzą do „naparu”, więc spokojnie można korzystać z herbat smakowych.

Herbata Zielona z dodatkami "Madam Butterfly"

Herbata Zielona z dodatkami "Truskawkowe ciastko"

Herbata Zielona z dodatkami "Limonkowe lato"

Herbata Zielona z dodatkami "Wonder Woman"

Herbata Zielona z dodatkami "Luksusowa przyjemność"

Ale lato to czas owoców! Do czystej zielonej herbaty możemy wykorzystać smakowe dodatki. Naszym ulubionym połączeniem jest zielona herbata i pokrojony w plasterki imbir, a dla słodyczy np. ananas, mango, maliny. Do wyboru, do koloru. Imbir polepsza przemianę materii i daje lekko pikantną nutę, którą przełamują słodkie dodatki. Świetnym połączeniem jest także miód i cytryna, a wszystkie cenne walory zdrowotne miodu przechodzą do chłodnej wody (słodzenie gorącej herbaty miodem, mimo że przepyszne, często niszczy część unikalnych walorów zdrowotnych pracy naszych pszczelich przyjaciół). Ogromną zaletą takiej herbaty – oprócz chłodu i smaku – jest też brak cukru.

Herbata owocowa "Sinatra"

Herbata Rooibos z dodatkami "Charlie Chaplin"

Herbata owocowa "Edith Piaf"

Herbata owocowa dla dzieci "Disney"

Herbata owocowa "Śniadanie u Tiffany'ego"

Herbata owocowa "Hollywood dream"

Fenomenalna opcja dla zabieganych, nie tylko w lecie!