Herbata z malwy czyli smaczna herbata z hibiskusa. Hibiskus to piękne kwiaty malwy sułtańskiej, która rośnie w słonecznych, ciepłych klimatach. Napar powstaje poprzez zalanie płatków hibiskusa (a nie jego liści!) wodą o dowolnej temperaturze, można go pić na zimno lub ciepło. Herbata z hibiskusa, jest niezwykle popularna w Egipcie, gdzie nazywa się go również czerwonym złotem faraonów. Czyż nie brzmi to bajecznie? A jak smakuje! Jednak pamiętajmy, że napar z hibiskusa ma nie tylko cudowny smak, ale również wybornie wpływa na nasz organizm.

Herbata z hibiskusa – dobro prosto z natury!

Wyniki badań klinicznych ukazują, że hibiskus znakomicie  wpływa na obniżenie ciśnienia, przez co może wspomagać leczenie nadciśnienia. Ponadto, kwiat hibiskusa stanowi źródło przeciwutleniaczy, które mogą regulować poziom złego cholesterolu LDL oraz zmniejsza gromadzenie się w tętnicach złogów tłuszczowych. Tym samym regularne picie tego naparu zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, malwa sułtańska zawiera sporą ilość witaminy C – dzięki, której wspomaga pracę systemu odpornościowego i chroni organizm przed infekcjami.

Hibiskus – herbata na odchudzanie?

Tak, tak i jeszcze raz tak! Napar z kwiatu hibiskusa wykazuje działanie moczopędne, to znaczy, że sprzyja usuwaniu z organizmu nadmiaru wody oraz toksyn. Badania naukowe, przeprowadzone na grupie otyłych osób w wieku 18 – 65 lat, dowodzą, że pomaga on unormować masę ciała. U badanych osób zaobserwowano nie tylko redukcję wagi, ale również zmniejszenie pomiarów w biodrach oraz talii. Stwierdzono, że występujące w naparze polifenole wpływają na ograniczenie otyłości brzusznej.

Hibiskus w pielęgnacji urody

Zawarte w herbacie z hibiskusa polifenole, flawonoidy i naturalne kwasy AHA, wykazują właściwości odmładzające, tzn. wpływają na opóźnienie starzenia skóry! Dodatkowo łagodzą one podrażnione naczynka, ujędrniają i zmiękczają skórę – co jest zbawienne dla cery naczynkowej i dojrzałej. Ekstrakt z kwiatów hibiskusa z powodzeniem wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry: peelingach, kremach, balsamach antycellulitowych.

Proszę spróbować - Herbata owocowa "Śniadanie u Tiffany'ego"